shapka_top.jpg


































Блакитні Озера

БЛАКИТНІ ОЗЕРА
ЕКСКУРСІЙНИЙ ТУР: СЕДНІВ-ОЛЕШНЯ

  • Тривалість: 1 день
  • Тип екскурсії: автобусно-пішохідна

ГОЛУБЫЕ ОЗЕРА В кінці XVII ст. Седнів став маєтком чернігівського полковника Якова Лизогуба, а потім перейшов у спадок до його нащадкам. За переказами, під час Азовських походів російського війська мужність братів-козаків Якова і Юхима Лизогубів було помічено: і їм був «наданий» дворянський титул і маєтки, серед яких був і Седнів. Історично ж доведено, що 1697 року Седнівським сотником був Степан Бутович, а його дружиною була дочка Чернігівського полковника Якова Лизогуба, Марія. Тут же мешкав улюблений онук і тезка Якова Лизогуба - теж Яків, якому при розподілі майна діда дістався Седнівський маєток. Пам'ятка про ций славний козацький рід збереглася в декількох цікавих будівлях, які становлять мальовничий архітектурний ансамбль.

Однією з таких будівель є дерев'яна Георгіївська церква, побудована в XVIII ст. (Між 1715 і 1747 роками), яка стоїть на давньоруському городищі, і з трьох сторін оточена крутими схилами. Крім того, що в ній немає жодного цвяха, вона також цікава тим, що тут проводилися кінозйомки культового кінофільму "Вій" за однойменним твором Миколи Гоголя. Варто лише зауважити, що в кінофільмі чомусь були використані лише внутрішні приміщення Свято-Георгіївської церкви, а зовнішні сцени виконувалися в с. Горохлін в Прикарпатті (до речі, той храм вже втрачено, згорів у 2006 році)

ГОЛУБЫЕ ОЗЕРА ЭКСКУРСИОННЫЙ ТУР: СЕДНЕВ-ОЛЕШНЯ ГОЛУБЫЕ ОЗЕРА ЭКСКУРСИОННЫЙ ТУР: СЕДНЕВ-ОЛЕШНЯ
ГОЛУБЫЕ ОЗЕРА ЭКСКУРСИОННЫЙ ТУР: СЕДНЕВ-ОЛЕШНЯ

Недалеко від церкви серед густих садів біліють стіни кам'яниці Лизогубів. Це витягнуте спорудження під двусклонним дахом і ганком в центрі нагадує традиційний Поліський будинок. Але це враження трохи порушує пізніша псевдоготична вежа над ганком. Вона була зведена у другій чверті XIX ст. братами Андрієм і Іллею Лизогубами, які в 1830 р оселилися в Седніві.

Їх зусиллями були проведені роботи, щодо подальшого облаштування садиби. Зокрема, було розширено старий парк, який згідно віянням моди набув рис романтизму. Варто зазначити, що парк садиби Лизогубів створювався на місці старої природної діброви, з якої були збережені багато дерев, і де навіть зараз можна побачити так звану Шевченківську Липу. Це унікальне дерево липа-довгожитель, вік якої більше 600 років. Також тут з'явилися кам'яні руїни, таємничий грот, місток через рів, проритий в старовинному валу, і романтична біло колонна альтанка-ротонда на невеликому уступі верхнього плато, звідки відкривався мальовничий краєвид.

ГОЛУБЫЕ ОЗЕРА ЭКСКУРСИОННЫЙ ТУР: СЕДНЕВ-ОЛЕШНЯ

Брати Лизогуби були великими шанувальниками мистецтва і літератури, їх садиба набула слави привабливого осередку видатних діячів культури.

Тут гостювали відомі художники Л. Жемчужников, Л. Лагоріо, О. Сластьон, письменники Б. Грінченко та Л. Глібов. Саме тут, в Седніві, знаходиться та «гора висока», яку увічнив у своєму вірші «Журба» Леонід Глібов. Двічі відвідував садибу Т. Шевченко. А в 1904 році до дев'яносторіччя з дня його народження в садибі Лизогубів був встановлений один з перших в Україні пам'ятників Кобзарю, робота відомого українського скульптора Ф. Балавенського.

ГОЛУБЫЕ ОЗЕРА ЭКСКУРСИОННЫЙ ТУР: СЕДНЕВ-ОЛЕШНЯ

У 1849 році в садибі народився Дмитро Лизогуб - шляхтич, який в майбутньому став одним із засновників терористичної організації «Земля і воля». На фінансування терористів-революціонерів витрачав він величезні кошти. А в садибі часто приховував народовольців, зокрема Софію Перовську і Андрія Желябова. Все це призвело до того, що в 1879 році Дмитра Лизогуба заарештували за участь в підготовці до замаху на царя Олександра ІІ і стратили в Одесі.

Останнім відомим Лизогубом був Федір Андрійович. У 1918 році, за гетьмана Павла Скоропадського, він очолював уряд України. Пізніше Лизогуби емігрували.

Після огляду всіх історичних місць в Седніві, ми переїжджаємо в не менше
дивовижне місце, яке знаходиться в Олешні.

Чиста, мов кришталь, вода озер, розташованих серед соснового лісу, володіє незвичайними лікувальними властивостями, особливо цілющі властивості води для лікування захворювань опорно-рухової системи та захворювань шкіри.

Більше 250 тис. туристів з України, Білорусі, Польщі щороку приїжджають сюди. Блакитні озера, безсумнівно, можна назвати справжнім дивом природи.

Площа найбільшого озера становить 25 га, глибина - до 18 м. Але і такої кількості місця на берегах озер не завжди буває достатньо через велику кількість бажаючих оздоровитися, вдихнути повні легені чистого соснового повітря і отримати насолоду від відпочинку біля кришталево-чистої води.

После осмотра всех исторических мест в Седневе, мы переезжаем в не менее удивительное место, которое находится в Олешне.

После осмотра всех исторических мест в Седневе, мы переезжаем в не менее удивительное место, которое находится в Олешне. После осмотра всех исторических мест в Седневе, мы переезжаем в не менее удивительное место, которое находится в Олешне.

Всього в 1 км від «Блакитних озер», знаходиться садиба-музей видатного українського педагога Софії Русової.

У 1856 році в цій садибі в франко-шведською сім'ї Ліндфорсів народилася відомий діяч педагогіки - Софія Русова, яка була засновницею першого дитячого садка, вперше видала буквар і систему дошкільного національного виховання, відому в усьому світі. Садиба є історичним об'єктом і має особливу енергетику. Так само туристи мають можливість відвідати усипальницю батьків Софії Русової і прихилитися до чудотворної ікони Смоленської Божої матері.

На завершення цього чудесного туру, туристів чекає майстер клас з гончарства, який проведе заслужений гончар України - Бібік І.І

 Програма екскурсійного туру

  • 8.00 Виїзд з Києва.
  • 10.30 Прибуття до Седніва.
  • 10.30-12.30 Екскурсія по Седніву (Георгіївська церква, садиба і кам'яниця Лизогубова)
  • 12.30-14.00 Переїзд в Олешню до блакитних озер.
  • 14.00-15.00 обід.
  • 15.00-18.00 Вільний час. У комплексі є достатня кількість атракціонів: катамарани, водні батути, для бажаючих побачити всі інші озера, є прокат велосипедів і багато іншого)
  • 19.00 виїзд в м. Киев.
  • 22.00 прибуття до Києва.

Вартість екскурсійного туру, складає 520 грн / чол. при групі 40 чол.

В вартість входить:

  • Комфортабельний автобус;
  • Екскурсійне супроводження;
  • Вхідні квитки.

Замовити тур:

тел. (050) 330 30 44
тел. (044) 388 30 44

Пошта: daf@eventcase.com.ua
 

Повернутися до списку турів >>

<< Назад