shapka_top.jpg




































Гетьманська столиця Батурин

Екскурсійний тур Козелець-Батурін- Крупицький Свято Миколаївський монастир

Відроджена нині Гетьманська столиця запрошує Вас подивитися розкіш палацу Розумовського, унікальність археологічного музею і силу козацької цитаделі.

  • Тривалість 1 день
  • Тип екскурсії: автобусно – пішохідна

Наша подорож почнеться з маленького, але гордого містечка Козелець. Існує думка, що назва Козелець пішло від корму домашніх тварин - польових квітів козелец. А може, від того, що на лугах навколо селища Козелець водилося багато диких кіз. Чи так це, навряд чи можливо встановити, так як селищу Козелець без малого 1000 років. Принаймні , щоб ці теорії не конфліктували, на гербі селища Козелець зображений зелений луг і козел.

Головною визначною пам'яткою міста, є собор Різдва Богородиці. Адже це одне з найвідоміших архітектурних прикрас Чернігівського краю. Собор і дзвіниця були побудовані на кошти Наталії Разуміхі - матері Олексія та Кирила Розумовських - на знак подяки Богові за щасливу долю її синів.

У цьому соборі відкривається погляду дивом зберігся дерев'яний 27 ми метровий іконостас, виконаний за проектом славетного петербурзького придворного архітектора В. Растреллі.

Далі на нашому шляху в селі Лемеші, біля сільських будинків, раптом з'являється біла споруда, підкреслено витягнута вгору - Трьохсвятительська церква. Її урочистість не випадкова. Це ще один храм-пам'ятник, вдячність долі. Саме в цьому селі в родині козака Григорія Розума народилися майбутній фельдмаршал і фаворит імператриці Олексій Розумовський та його брат, останній гетьман Лівобережної України, президент академії наук Кирило. У 1755 році над могилою Григорія Розума  була побудована церква в ім'я трьох святителів - Григорія Богослова, Василя Великого та Іонна Златоуста.

Після відвідин Трьохсвятительській церкви, переїжджаємо до славного міста Батурин.

Батурин - гетьманська столиця Лівобережної України на річці Сейм - гордий і гіркий свідок слави і трагедії українського народу. Був резиденцією гетьманів Лівобережної України Д. Многогрішного, І. Самойловича, І. Мазепи, а також останнього гетьмана України К. Розумовського.

Під час Північної війни, коли гетьман Мазепа перейшов на бік шведів, цар Петро I наказав стерти з лиця землі гетьманську столицю. Батурин був узятий російськими військами під керівництвом Меншикова і знищений разом з усіма жителями...

На Батуринської землі розцвіла і з століття в століття передається також одна з найпоетичніших легенд - історія кохання сивочолого гетьмана Івана Мазепи і юної красуні Мотрі Кочубей. Пориньте в атмосферу цієї легенди, відчуйте себе поруч з її героями в древньому і героїчнному Батурині...

Відвідування в Бутурині:

 Палацу К. Розумовського, Воскресенської церкви-усипальниці К. Розумовського, Батуринської цитаделі, Пам'ятного хреста, пам'ятника «Гетьманська слава», Гетьманської садиби, Гетьманської скарбниці, Будинку Генерального судді В. Кочубея. Старовинного парку, дуби якого були свідками романтичної і трагічної любові Мазепи і Мотрі Кочубей. 

На завершення нашого туру, пропонуємо відвідати Крупицький Свято Миколаївський монастир, який був заснований в 15 столітті. Його збудували завдяки явищу в місцевому лісі ікони Святого Миколая. На цьому місці побудували церкву в ім'я Чудотворця, навколо якої оселилися люди. Згодом вони і заснували монастир. У 16 столітті святиню зруйнували татарські війська, після чого її відбудували в іншому місці. Цікава легенда про походження назви монастиря. У ньому записано, що під час нападу татар в обителі ховалися люди. Облога тривала довгий час, що призвело до голоду, так як запас продуктів наближався до завершення. Тоді з неба посипалася манна крупа. Тому монастир і називають Крупицький. Після того, як Батурин став гетьманською столицею, монастир придбав велике значення. Він став головним релігійним центром всієї Лівобережної України. З цією обителлю тісно переплетені життя відомих особистостей епохи Гетьманщини. Монастир містили гетьмани Дем'ян Многогрішний, Іван Самойлович, Іван Мазепа, Кирило Розумовський.

Програма екскурсійного туру.

  • 8.00               Виїзд з Києва.
  • 9.20-10.00    Відвідування Собору Різдва Богородиці в Козельці.
  • 10.00-10.20  Переїзд в Лемеші
  • 10.20-10.50  Відвідування Трьохсвятительської церкви.
  • 10.50-11.30  Переїзд в Кіпті.
  • 11.30-11.50  Зупинка в Кіпті, на АЗС ОККО (санітарна зупинка)
  • 11.50-13.00  переїзд в Батурин
  • 13.00-13.50  екскурсія по палацу Розумовського.
  • 14.00-14.50  екскурсія в будинку Кочубея з відвідуванням саду.
  • 15.00-15.45  екскурсія (Батуринська Цитадель)
  • 15.45-16.30  Обід (факультативно)
  • 16.30-17.00  Переїзд до Крупицькому Свято - Миколаївського монастиря.
  • 17.00-18.00  відвідування монастиря
  • 18.10            виїзд в г. Киев.
  • 21.30            орієнтовне прибуття в г. Киев.


Вартість екскурсійного туру 520 грн. / Чол. при групі 40 чол.

У вартість включено:

Комфортабельний автобус екскурсійний супровід, вхідні квитки по маршруту.

Додатково оплачується обід.

Кафе-ресторан «Берег»

Замовити тур:

тел. (050) 330 30 44
тел. (044) 388 30 44

Пошта: daf@eventcase.com.ua

Повернутися до списку турів >>

<< Назад