shapka_top.jpg


































Яготин - Богданівка - Березова Рудка

Екскурсійний тур:
Яготин - Богданівка (садиба К.Белокур) - Березова Рудка (Палац Закревських)

Тривалість: 1 день.
Тип екскурсії: автобусно-пішохідна.

Экскурсионный турЦі місця надихали на творчість двох видатних українських художників, які жили в різні епохи, творили абсолютно по-різному, мали зовсім різну долю, але були об’єднані глибоким народним корінням – Тарас Шевченко і Катерина Білокур. Запрошуємо Вас доторкнутися до життя української провінції XIX століття – від інтригуючих таємниць дворянських садиб до простого сільського побуту мазаних хаток.

Першою нас прийматиме садиба Волконських-Рєпніних в Яготині. Правда, від палацово-паркового ансамблю, закладеного тут в кінці XVIII століття останнім українським гетьманом Кирилом Розумовським, залишилося тільки два флігелі, але вони непрості. В одному з них в 1843-1844 роках у Миколи Волконського-Рєпніна гостював Тарас Шевченко, в якого, кажуть, була таємно закохана дружина господаря Варвара. А в іншому розміщується одна з кращих провінційних картинних галерей України, де представлено велику збірку робіт всесвітньо відомої художниці-примітивістки Катерини Білокур. В її скромний сільський будиночок в Богданівці неподалік Яготина, де вона прожила більшу частину життя, ми також обов'язково завітаємо по дорозі.

Відвідування садиби К. Білокур

Майстер українського декоративного живопису, автор понад 70 прекрасних картин, Катерина Білокур запрошує в яскравий світ своїх творів: квітів, пейзажів і портретів, натюрмортів.

Садиба сім'ї Білокур в селі Богданівка Київської області стала музеєм Катерини Василівни який ми щойно відвідуємо. Крім хати-музею, ми побачимо двір, де творила художниця, дерева-ровесники Катерини Василівни, і її прекрасну скульптуру на повний зріст. В експозиції музею все виглядає так, як і за життя Катерини Білокур: меблі, мольберт, пензлики, виготовлені з шерстинок хвоста пухнастого кота, тюбики фарб, етюдник, рушники ... Тут знаходяться і оригінальні твори художниці, кілька репродукцій її відомих картин, фотографії, фрагменти листів.

музей Катерины Белокур экскурсии по украине

Усадьба-музей К.Белокур

Далі ми рушимо до Березової Рудки, де в XIX столітті мешкало сімейство поміщиків Закревських. Їхній маєток також неодноразово відвідував Тарас Шевченко, що писав портрети господарів. І тут у Тараса Григоровича також не обійшлося без романтичної історії, фігуранткою якої теж стала дружина господаря маєтку – Анна Закревська.

Палац Закревських в Березовій Рудці.

экскурсия усадьба Е.Белокур5 поколінь роду Закревських прикрашали цей маєток, зробивши його перлиною садово-паркової архітектури XVIII - поч. XIX ст.

Засновник династії Закревських Йосип Лук'янович Закревський, генеральний хорунжий Війська Запорозького, в 1752 році купив Березову Рудку (нині - село Пирятинського району Полтавської області) у нащадків її першого господаря - гетьмана Івана Скоропадського. Більш ніж півтора століття проживали тут Закревські. Сам Йосип Лук'янович тут майже не жив, тому що крім Березової Рудки було багато земель в Чернігівській губернії, де саме і проживав.

Його дружина була сестрою останнього гетьмана України Кирила Розумовського. Саме тому Закревські досить швидко розбагатіли і залишили гарний спадок своїм синам, онукам, правнукам.

Композиційний центр садиби - двоповерховий палац в класичному стилі, зведений в кінці XVIII початку XIX ст., який згорів, а замість нього в 1838 році був зведений двоповерховий кам'яний палац в стилі необароко.

Палац Закревських побудований відомим архітектором Євгеном Івановичем Червінським, учнем видатного архітектора К. А. Тона, автора проекту церкви Христа Спасителя в Москві. Євген Червінський творчо сприйняв в роботах вчителя ідею відродження національного стилю, вдалим прикладом якого є садиба Галагана в селі Лебединці (Полтавської губернії).

Поруч з палацом - старовинний парк на берегах Рудки  площею 45 га., який є пам'яткою садово-паркового мистецтва державного значення.

В архітектурно-парковий ансамбль входить також і піраміда-каплиця, побудована в південній частині села біля цвинтаря. Історія будівництва піраміди пов'язана з ім'ям Гната Платоновича Закревського, який замовив її як каплицю над родинним склепом своїх предків, який розміщувався біля Свято-Троїцької церкви, увічнивши цим свій знаменитий рід.

Дворец Закревских Дворец Закревских в Березовой Рудке

Родовой склеп Закревских

Програма туру:

08:00 - Виїзд з Києва
10:00 - Прибуття до Яготина
10:00-11:30 - відвідування  палацово-паркового комплексу Волконських-Рєпніних.
11:30-12:00 - переїзд з Яготина до с. Богданівки.
12:00-13:00 - екскурсія по музею- садиби Катерини Білокур в с. Богданівка.
13:15-13:45 - Обід
14:30 - прибуття до Березової Рудки.
14:30-16:30 - відвідування  палацово-паркового комплексу.
16:30-17:00 - огляд родової усипальниці родини Закревських в незвичних формах єгипетської піраміди.
17:00 - Виїзд до Києва.
19:00 - Прибуття до Києва.

Вартість екскурсійного туру 380 грн при групі 40 чел.

У вартість входить:

  • Комфортабельний автобус;
  • Екскурсійний супровід;
  • Вхідні квитки по маршруту.

Замовити тур:

тел. (050) 330 30 44
тел. (044) 388 30 44

Пошта: daf@eventcase.com.ua

Повернутися до списку турів >>

<< Назад