shapka_top.jpg


































Житомирський вояж

Екскурсійний тур Житомир – Денеші – Бердичів.

  • Тривалість: 1 день
  • Тип екскурсії: автобусно - пішохідна

Житомир – затишний куточок в таємничому Поліссі

Житомирський вояж На мальовничих скелях біля злиття Тетерева і Кам'янки, в самому центрі прадавніх лісів стоїть славне місто Житомир. Існує кілька легенд про походження слова «житомир». Одна з них пов'язує Житомир, з назвою маєтку древлян - «мир житичів». Інша стверджує, що тут торгували хлібом, звідси і житомир - той, хто міряє жито. Яка з них правдивіше, не ясно до сих пір, але в самій назві міста Житомир - переплелися слова світ і жито, а на старовинному гербі Житомира були зображені гостинно відкриті ворота. Інші легенди розповідають про те, що Житомир був заснований дружинником Аскольда і Діра, на ім'я Житомир. Який після вбивства своїх князів втік і заснував це чарівне місто. Як би там не було, датою заснування Житомира вважається 884 рік, це один з найстаріших міст України, значить обов'язково варто його відвідати.

Оглядова екскурсія по м. Житомиру з відвідуваннням

Преображенський кафедральний собор

Собор витриманий в російсько-візантійському стилі з характерними рисами давньоруської архітектури XI-XII століть. Споруда зроблена з цегли. Храм хрестовой форми, тринефний, п'ятибанний з шатрообразними завершеннями. Чотириярусна дзвіниця, яка примикає до західного фасаду. Висота собору становить 53 метри. На дзвіниці встановлений головний дзвін вагою в 500 пудів. В оформленні внутрішніх приміщень храму використовувалися граніти і абрадоріти Волині та Житомирщини.

Екскурсійний тур Житомир Екскурсійний тур бердичів Екскурсійний тур денеші

Водонапірна вежа

Візитною карткою міста Житомира - безперечно є водонапірна вежа, яка побудована більше 100-років тому. Вона до цих пір вишукано височить над містом, нагадуючи, що саме водопровід Житомира формував його обличчя, його вектор і темпи розвитку - його прикраса та неповторність. Вежа здана в експлуатацію 27 грудня 1898 року. Висота цієї  привабливої споруди, побудованої місцевими зодчими Арнольдом Еншем і Мечиславом Либрович, склала більше 31 метра.

Водонапірна вежа Водонапірна вежа житомир

Хресто-Воздвиженська церква

Хресто-Воздвиженська церква

Високий храм у візантійському стилі був побудований в XIX в. на Замковій горі. У 1930-і рр. був закритий радянською владою, пізніше переданий обласному краєзнавчому музею. З 1987 р в ньому розміщується експозиція музею природи, геологічна колекція якого була заснована волинським губернатором М. Чертковим ще в XIX в. У 2011 році після тривалого обговорення, Хрестовоздвиженська церква була передана УПЦ МП (для музею природи зараз будуватимися нова будівля на Замковій горі зліва від костелу).

скеля Голова ЧацькогоВзагалі, природна краса багато в чому визначає вигляд Житомира. Річка Тетерів тече в каньйоні з гранітних скель. Безліч скель мають химерні форми, зокрема, один із символів міста-скеля під назвою «Голова Чацького», названа так на честь відомого польського просвітителя Тадеуша Чацького (1765-1813).

З Житомира наш шлях лежить в село Дениші. При в'їзді ми побачимо руїни, які спраляють «давньоримське» враження. Палац збудував один із представників роду цукрозаводчиків Терещенко Федір Артемович. Сам він пожити в ньому не встиг, і палацом володіла вже його вдова. На жаль, в результаті післяреволюційних руйнувань і відвертого розтягування на будматеріали палац прийшов в нинішній стан, але і в такому вигляді зберіг свою благородну зовнішність. Дениші відомі також своїм Тригірський Спасо-Преображенським монастирем. Це давня чоловіча обитель, була заснована ще в 1583 році. Монастир був деякий час у володінні греко-католиків, але 1839 році був повернений православним. Головною його святинею є ікона Тригірської Божої Матері. З оглядового майданчика монастиря, відкривається прекрасний вид на скелі, над річкою Тетерів.

екскурсійний тур в Житомир

екскурсійний тур в бердичів екскурсвя житомир бердичів

Насолодившись пейзажами річки Тетерів, переїжджаємо в не менш цікаве місто - Бердичів.

«Україна починається в Бердичеві» - так говорив про це місто Оноре де Бальзак.

Першою нашою зупинкою, буде Монастир ордена босих кармелітів - центральна пам'ятка міста. Кляштор був заснований в 1627 році генеральним старостою київського краю Янушем Тишкевичем. Кажуть, під час походу на татар Тишкевич потрапив в полон. Уві сні він побачив невідомих йому ченців, які просять Матір Божу про його звільнення. Після своєї втечі, він зустрів ченців зі сну в одному з польських костьолів і на знак вдячності дав обітницю, звести храм на честь святої Богородиці. У 1756 році папа Бенедикт XIV коронував Бердичівську ікону Божої Матері.

Наступний пункт - костел святої Варвари. Місце, пов'язане відразу з двома великими людьми в історії Європи. Тут вінчався Оноре де Бальзак, а юний Фредерік Шопен навчався грі на музичних інструментах.

Огляд єврейського цвинтаря з мавзолеєм цадика Леві Іцхака.

мавзолей цадика Леві Іцхака

єврейський цвинтар бердичів тур в бердичів

Програма туру

  • 8.00 - виїзд з м.Києва
  • 10.00 - 12.00 оглядова екскурсія по місту Житомиру.
  • 12.00 - 14.00 оглядова екскурсія в Денешах. (Палац Терещенко, Тригірський Спасо-Преображенський монастир)
  • 14.00 - 14.20 переїзд в м Бердичів.
  • 14.20 - 15.00 обід.
  • 15.00 - 16.50 оглядова екскурсія по місту
  • 17.00 - 17.30 відвідування мавзолею цадика Леві Іцхака
  • 17.30 - виїзд в м. Киев.
  • 20.00 - прибуття в м. Киев.

Вартість екскурсійного туру 390 грн. / чол., при групі 40 чол.

У вартість включено:

Комфортабельний автобус екскурсійний супровід, вхідні квитки по маршруту.

Додатково оплачується обід.

Замовити тур:

тел. (050) 330 30 44
тел. (044) 388 30 44

Пошта: daf@eventcase.com.ua

Повернутися до списку турів >>

<< Назад